Články

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Až do posledního kola Velké ceny Kataru bojoval Karel Abraham v nabitém startovním poli MotoGP o co nejlepší umístění. V samotném závěru závodu ale do českého jezdce najel nováček v MotoGP a loňský vicemistr Moto3 Jack Miller. Pro oba jezdce skončila kolize pádem, ani jeden se však nezranil.

Až na dvacátém místě skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Kataru Karel Abraham. S časem 1:55,897 skončil v první části kvalifikace desátý s odstupem 789 tisícin na nejrychlejšího Danila Petrucciho. Kvalifikaci vyhrál Andrea Dovizioso na Ducati.

Až dvacátým časem skončily páteční tréninky MotoGP v Kataru pro Karla Abrahama. Po nadějných výsledcích z předsezonního testování a z prvního tréninku je to pro tým horší pozice. Nicméně i přes horší umístění má Abraham jen minimální ztrátu – 1,258 vteřiny na pole position a šest desetin na dvanácté místo znamenající boj o postup do druhé kvalifikace.

Karel Abraham v prvním tréninku na Velkou cenu Kataru potvrdil formu z předsezonních testů. Český jezdec MotoGP je s časem 1:56,651 na patnáctém místě se ztrátou pouze 1,37 vteřiny na úřadujícího mistra světa Marca Marqueze, který drží provizorní pole position. Mezi stroji kategorie OPEN drží Abraham druhý nejlepší čas s minimální ztrátou 74 tisícin na čtrnáctého Stefana Bradla.

Ztráta jen 858 tisícin na nejrychlejšího. Nejlepší motocykl kategorie OPEN a k tomu elitní desítka. To je snová bilance Karla Abrahama na posledních předsezonních testech MotoGP na okruhu Losail v Kataru. Český jezdec v MotoGP zakončil druhý den testů na desátém místě, v kombinovaných časech obsadil příčku jedenáctou. Třetí den testů již změny v časech nepřinesl, kvůli dešti byl testovací program zrušen.

V kvalifikaci na podzimní závod MotoGP by maximum Karla Abrahama z testů na sezonu 2015 stačilo na nejlepší desítku. Teď však s časem 2:01,539 stojí český jezdec na konci hranici druhé desítky. Druhé kolo třídenních testů na okruhu v Sepangu ukázalo, že letošní MotoGP bude extrémně vyrovnané a rychlé. Karel Abraham pojede na poslední předsezonní testy v Kataru s ambicí přiblížit se k časům, které zajíždějí tovární stroje, kterých je ve startovním poli šestnáct, a patřit mezi nejrychlejší jezdce na strojích „open“. Jezdce MotoGP čeká zítra test pneumatik Michelin, které v šampionátu od sezony 2016 nahradí dosavadního dodavatele Bridgestone. Poslední předsezonní testy se konají na okruhu Losail v Kataru v polovině března.

Výrazně vyšší výkon, který se hned projevil i na výsledném čase. To je ta nejdůležitější změna, kterou po prvních testech MotoGP v sezoně 2015 zaznamenal Karel Abraham. Český jezdec, který nastupuje do své páté sezony v královské kubatuře, odjezdil v tropickém počasí za tři dny 140 kol a v kombinovaných výsledcích dosáhl na 23. místo. Čas 2:02,297 naznačil potenciál, jaký motocykl Honda RC213V-RS má. Už druhý testovací den Karel Abraham překonal svůj dosavadní osobní rekord na okruhu v Sepangu.

Z třiadvacátého místa na konečné sedmnácté místo – to je výsledek Velké ceny Valencie pro Karla Abrahama. Český jezdec dokázal v závodu bojovat o bodované pozice, nakonec se však musel spokojit se sedmnáctou příčkou. Bodované místo mu uniklo jen o necelé dvě vteřiny. Právě o tolik jej porazili Alvaro Bautista a Hiroshi Aoyama. Sedmnáctá pozice patří Karlu Abrahamovi i v konečném pořadí letošní sezony MotoGP.

Velkým zklamáním skončila kvalifikace na závěrečný podnik sezony MotoGP ve Valencii pro českého jezdce Karla Abrahama. S časem 1:33,019 zaostal Abraham i za výsledky z volných tréninků a do závodu odstartuje až z třiadvacáté pozice. Kvalifikaci vyhrál Valentino Rossi.

Se šestnáctým nejrychlejším časem a především s větší důvěrou ve svoji motorku nastoupí Karel Abraham do kvalifikačního dne na Velkou cenu Valencie na okruhu Ricarda Torma. Tým změnil po problémech v předchozích závodech dodavatele brzd a výsledky jsou pozitivní. Český jezdec tak celý závěrečný víkend sezony MotoGP absolvuje na brzdách Nissin. Se stejným dodavatelem bude tým pravděpodobně pokračovat i v nadcházejícím roce.