Články

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Přes velkou snahu se českému jezdci Karlu Abrahamovi ani na potřetí nepodařilo získat body do celkové klasifikace mistrovství světa silničních motocyklů. I s technickými problémy na motocyklu vybojoval v Argentině konečné 21. místo. Napínavý závod rozhodoval stav pneumatik, které se na jihoamerickém okruhu velice rychle spotřebovávaly. Vítězem se stal italský fenomén Valentino Rossi, před dalším Italem Andreou Doviziozem a britským závodníkem Calem Crutchlowem.

Nabitá sobotní kvalifikace na argentinském okruhu skončila pro českého závodníka Karla Abrahama sedmnáctým nejlepším časem, který činil 1:39,758. O vyrovnanosti první části kvalifikace svědčí také fakt, že brněnský jezdec ztratil pouhé čtyři desetiny sekundy na Japonce Hiroshiho Aoyamu na továrním motocyklu Honda. Do nedělního závodu vyjede Abraham z šesté řady na startovním roštu.

Třetím podnikem pokračuje mistrovství světa silničních motocyklů na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině. Odpolední volný trénink částečně ovlivnilo počasí, když většina jezdců zůstala na více jak deset minut v boxech kvůli sporadicky padajícím dešťovým kapkám. Brněnský jezdec Karel Abraham se přes tuto komplikaci dokázal přenést a po prvním dni je na dobrém patnáctém místě s časem 1:41,586.

Z patnáctého bodovaného místa musel odstoupit Karel Abraham na Velké ceně Ameriky v Austinu. Český jezdec MotoGP se po startu propracoval z jedenadvacáté pozice o několik míst, později se posunul až na hranici bodovaných pozic, bojoval o 15. místo s Eugenem Lavertym a Alvarem Bautistou a velmi blízko byli i Jack Miller s Nickym Haydenem. Šest kol před koncem však Abraham musel kvůli technickým problémům zajet do boxu a do závodu se už nevrátil.

Zklamáním skončil sobotní kvalifikační den na Americkou velkou cenu v Austinu pro Karla Abrahama. Český jezdec dokončil kvalifikaci MotoGP na jedenadvacátém místě, které mu garantuje startovní pozici v sedmé řadě. Na nejrychlejšího jezdce kvalifikace 1 Andrey Iannoneho ztratil Abraham půl druhé vteřiny.

Špatné počasí připravilo jezdce MotoGP o ranní tréninky na Americkou Grand Prix na okruhu v Austinu v Texasu. A dopady dopoledního deště se projevily i odpoledne, kdy dráha v průběhu tréninku teprve osychala. Karel Abraham v těžkých podmínkách dosáhl na jedenadvacátý čas a ztrácí 3,431 vteřiny na nejrychlejšího Marca Marqueze.

Až do posledního kola Velké ceny Kataru bojoval Karel Abraham v nabitém startovním poli MotoGP o co nejlepší umístění. V samotném závěru závodu ale do českého jezdce najel nováček v MotoGP a loňský vicemistr Moto3 Jack Miller. Pro oba jezdce skončila kolize pádem, ani jeden se však nezranil.

Až na dvacátém místě skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Kataru Karel Abraham. S časem 1:55,897 skončil v první části kvalifikace desátý s odstupem 789 tisícin na nejrychlejšího Danila Petrucciho. Kvalifikaci vyhrál Andrea Dovizioso na Ducati.

Až dvacátým časem skončily páteční tréninky MotoGP v Kataru pro Karla Abrahama. Po nadějných výsledcích z předsezonního testování a z prvního tréninku je to pro tým horší pozice. Nicméně i přes horší umístění má Abraham jen minimální ztrátu – 1,258 vteřiny na pole position a šest desetin na dvanácté místo znamenající boj o postup do druhé kvalifikace.

Karel Abraham v prvním tréninku na Velkou cenu Kataru potvrdil formu z předsezonních testů. Český jezdec MotoGP je s časem 1:56,651 na patnáctém místě se ztrátou pouze 1,37 vteřiny na úřadujícího mistra světa Marca Marqueze, který drží provizorní pole position. Mezi stroji kategorie OPEN drží Abraham druhý nejlepší čas s minimální ztrátou 74 tisícin na čtrnáctého Stefana Bradla.