Články

1 2 3 4 »

Prozatím nejdramatičtější závod letošní sezóny zakončil český jezdec Karel Abraham na výborném 13.místě a získal pro české barvy tři světové body. Počasí, které se měnilo z minuty na minutu, způsobilo těžkou hlavu celému startovnímu poli. Výsledkem byl kuriózní začátek závodu, kdy na startovním roštu zůstalo pouze devět jezdců. Ostatní do závodu startovali z boxů, když po zahřívacím kole vyměnili motocykly. Devátý podnik na německém Sachsenringu opět opanoval Španělský jezdec Marc Marquez, před Pedrosou a Lorenzem.

V kvalifikaci na Grand Prix na němckém Sachsenringu skončil český jezdec Karel Abraham na 17.místě. Do nedělního závodu odstartuje z šesté řady. Po odpoledních přeháňkách se počasí konečně umoudřilo a jezdci mohli absolvovat kvalifikaci v ideálních povětrnostních podmínkách. Český tým si na oblíbeném okruhu sliboval lepší výsledek, souhrou nešťastných náhod na něj však nedosáhl.

Jen jednu vteřinu ztrácí Karel Abraham po pátečních trénincích na nejrychlejšího jezdce Aleixe Espargara. Ve velmi vyrovnaném startovním poli patří českému jezdci průběžně sedmnácté místo jen s minimální ztrátou na Hiroshiho Aoyamu a Scotta Reddinga. Další jezdec na produkční Hondě Nicky Hayden je těsně za Abrahamem.

Nevyzpytatelné počasí bylo hlavním faktorem, který rozhodoval o výsledcích Velké ceny Nizozemí v Holandsku. Karel Abraham v ní dosáhl i díky dobře zvolené taktice na čtrnácté místo a získal další dva body do hodnocení světového šampionátu.

Z čela páté řady odstartuje do Velké ceny Nizozemí v Assenu Karel Abraham. Český jezdec prolomil psychologickou bariéru minuty a pětatřiceti vteřin na jedno kolo a s třináctým nejrychlejším časem mu jen těsně unikl postup do elitní skupiny jezdců bojujících o prvních dvanáct míst na startovním roštu. I tak je páteční výsledek Abrahamovým letošním maximem.

Tradičně o den dřív začal závodní víkend MotoGP v holandském Assenu. Karel Abraham bude chtít na svém oblíbeném okruhu navázat na povedený výsledek z Mugella a zapomenout na nezdařený víkend v Barceloně. V úvodních trénincích na Velkou cenu Nizozemí obsadil český jezdec týmu Cardion AB Motoracing osmnácté místo s časem 1:35,925 s minimální ztrátou na Nickyho Haydena a Hiroshiho Aoyamu. Na nejrychlejšího Aleixe Espargara ztratil Abraham půl druhé vteřiny.

Smolný pád ve druhém kole nedělního závodu na okruhu v Montmeló ukončil naděje brněnského závodníka Karla Abrahama na zisk dalších mistrovských bodů ve světovém šampionátu MotoGP. Po nepovedeném startu se našemu závodníkovi stala osudnou přílišná snaha dojet jezdce před sebou. V levotočivé zátočině mu uklouzlo zadní kolo a náš jezdec skončil v pádu. Na motocykl se ještě snažil nasednout a pokračovat, ale technický stav stroje to již neumožnil.

Český motocyklový závodník Karel Abraham se v sobotní kvalifikaci na okruhu v Barceloně umístil na 18. místě a do nedělního závodu odstartuje z šesté řady. Výsledný nejrychlejší čas činil 1:43,360. Celodenní snaha týmu o dosažení ideálního nastavení Abajova motocyklu byla úspěšná a stroj je do závodu konkurenceschopně vyladěn. Vítězem kvalifikace se stal Španěl Dani Pedrosa před dalšími španělskými jezdci Lorenzem a Marquezem.

Brněnský jezdec Karel Abraham dnes absolvoval první dva volné tréninky na okruhu Montmeló ve španělské Barceloně. Na rozpáleném asfaltu dosáhl lepšího času 1:43,905 již dopoledne. Odpoledne se klimatické podmínky výrazně zhoršily a těžce zkoušené pneumatiky neumožnily dosáhnout lepšího umístění. Tým také intenzivně pracoval na vyřešení problému s brzděním. Složitějším technickým zásahem a nainstalováním většího brzdového kotouče se situace hodně zlepšila.

Napínavý závod korunovaný skvělým výsledkem. Karel Abraham si z italského Mugella veze 4 body za nejlepší výsledek sezony a úspěšný souboj s Hiroshim Aoyamou a Scottem Reddingem, který definitivně vyhrál až v posledním kole na cílové rovince. Český jezdec tak zároveň poprvé vyhrál neoficiální souboj o nejlepšího jezdce na produkčním motocyklu značky Honda.