Články

1 2 3 4 5 6 7 »

Z třiadvacátého místa na konečné sedmnácté místo – to je výsledek Velké ceny Valencie pro Karla Abrahama. Český jezdec dokázal v závodu bojovat o bodované pozice, nakonec se však musel spokojit se sedmnáctou příčkou. Bodované místo mu uniklo jen o necelé dvě vteřiny. Právě o tolik jej porazili Alvaro Bautista a Hiroshi Aoyama. Sedmnáctá pozice patří Karlu Abrahamovi i v konečném pořadí letošní sezony MotoGP.

Velkým zklamáním skončila kvalifikace na závěrečný podnik sezony MotoGP ve Valencii pro českého jezdce Karla Abrahama. S časem 1:33,019 zaostal Abraham i za výsledky z volných tréninků a do závodu odstartuje až z třiadvacáté pozice. Kvalifikaci vyhrál Valentino Rossi.

Se šestnáctým nejrychlejším časem a především s větší důvěrou ve svoji motorku nastoupí Karel Abraham do kvalifikačního dne na Velkou cenu Valencie na okruhu Ricarda Torma. Tým změnil po problémech v předchozích závodech dodavatele brzd a výsledky jsou pozitivní. Český jezdec tak celý závěrečný víkend sezony MotoGP absolvuje na brzdách Nissin. Se stejným dodavatelem bude tým pravděpodobně pokračovat i v nadcházejícím roce.

Sedm vteřin před vyvěšením šachovnicové vlajky najel Karel Abraham do svého jediného rychlého kola v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie v Sepangu. Přesto si nakonec připíše jeden z nejlepších kvalifikačních výsledků sezony. Do závodu v neděli odstartuje z patnáctého místa.

Dopoledne šestnácté místo, odpoledne jedenácté. Rozdílné výsledky Karla Abrahama v pátečních trénincích MotoGP na Velkou cenu Malajsie v Sepangu odrážejí rozdílné počasí, které na okruhu panovalo. Zatímco dopolední trénink odjeli jezdci na suchu, odpoledne přišla „tradiční“ dešťová přeháňka, kvůli které byl dokonce trénink odložen.

Český motocyklový jezdec Karel Abraham po pádu nedokončil nedělní závod kategorie MotoGP na australském okruhu Phillip Island. Jeden z nejzajímavějších závodů letošní sezóny poznamenalo obrovské množství pádů a do cíle tak dojelo pouze čtrnáct jezdců startovního pole. Smůla se nevyhnula ani stávajícímu mistru světa Marcu Marquezovi, který spadl z vedoucí pozice, nebo britskému jezdci Calu Crutchlowovi, který se pádem kolo před cílem připravil o senzační druhou příčku na stupních vítězů. Australskému závodu jednoznačně dominovala značka Yamaha. Vítězem se stal Valentino Rossi, před Lorenzem a Smithem, který získal první podium v kategorii MotoGP v kariéře.

Český jezdec Karel Abraham dnes po nezaviněné srážce se Španělem Danim Pedrosou v posledním volném tréninku a deštivé kvalifikaci obsadil konečné 16. místo a do nedělního závodu odstartuje z šesté řady na startovním roštu. Kvalifikaci kategorie MotoGP v Austrálii vyhrál nový mistr světa Španěl Marc Marquez na jehož vítězný čas 1.28,408 ztratil Abaja pouhé 2,159 sekundy. Obrovským překvapením je druhé místo Brita Cala Crutchlowa na Ducati.

Mimoevropské turné seriálu MotoGP pokračuje o tomto víkendu v Austrálii na okruhu Phillip Island. Brněnský jezdec Karel Abraham dnes absolvoval první dva volné tréninky na trati, která se svým umístěním řadí mezi nejvzdálenější a nejkrásnější v celém šampionátu. Po prvním dni je český tým na průběžném 18. místě s časem 1:31,219 a ztrátou 1,617 sekundy na vítěze prvního dne Španěla Lorenza.

Už podruhé Karel Abraham nedokončil v letošní sezoně závod MotoGP kvůli selhání brzdy. Český jezdec se po startu Velké ceny Japonska pohyboval těsně za bodovanými pozicemi, deset kol před koncem jej však zradila brzda a musel vyjet z trati. Zastavil až po pádu v bezpečnostní zóně. Tým nedokončil kvůli technické závadě už druhý závod po sobě.