Články

1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Český jezdec Karel Abraham nenastoupí kvůli zranění do nedělního závodu na španělském okruhu Montmeló v Barceloně. Po těžkém pádu v posledním sobotním volném tréninku byl jezdec v péči lékařů a byla mu diagnostikována dislokace palce na levé noze. Zranění si vyžádalo chirurgický zákrok, kterému se Abraham podrobil ještě v sobotu odpoledne.

Smolnou sobotou pokračuje závodní víkend v Barceloně pro českého jezdce Karla Abrahama. V rychle rozjetém kole ve čtvrtém volném tréninku měl Abraham těžký pád a byl odvezen na vyšetření do zdravotního střediska. Tam mu bylo diagnostikováno vykloubení palce na levé noze. Z tohoto důvodu nemohl jezdec nastoupit do bezprostředně následující kvalifikace. O startu do zítřejšího závodu rozhodnou až výsledky dalších vyšetření, kterými Abraham musí projít.

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje sedmým podnikem ve španělské Barceloně. Český jezdec Karel Abraham se na výsledkové listině kombinovaných časů pátečních volných tréninků umístil na 18. místě, když lepšího času 1:43.008 dosáhl již dopoledne.

Mohly to být body a možná i docela slušná porce. Karel Abraham odjezdil závod MotoGP v Mugellu v tempu, které by stačilo na 12. místo. Kvůli brzkému startu ale dostal od ředitelství závodu penalizaci a po nařízeném průjezdu boxovou uličkou se pustil do stíhací jízdy, kterou dokončil na sedmnáctém místě jen desetinu vteřiny od šestnácté pozice.

Karel Abraham odstartuje do Velké ceny Itálie v Mugellu z dvacáté pozice, na kterou dosáhl i přes těžký pád v dopoledním třetím volném tréninku.

Na sedmnáctém místě v kubatuře MotoGP je po pátečních volných trénincích na Velkou cenu Itálie český jezdec Karel Abraham. Tým nasadil nové tlumiče Showa, které by měly být odolnější proti vysokým teplotám a eliminovat problémy, které zkomplikovaly vstup do sezony 2015.

Do posledního kola dnes v kvalifikaci bojoval Karel Abraham o co nejlepší umístění na startovním roštu. Svůj čas několikrát vylepšil, nakonec však jeho výkon stačil jen na dvacáté místo a do závodu odstartuje ze sedmé řady. Průběh sobotního dne opět ovlivnilo počasí, které bývá na okruhu v Le Mans tradičně deštivé a studené.

Pátým podnikem pokračuje mistrovství světa silničních motocyklů na francouzském okruhu v Le Mans. Brněnský jezdec Karel Abraham se v prvních volných trénincích umístil s časem 1:35,090 na jednadvacáté pozici. Hlavním úkolem dne bylo vyřešit technické problémy se zadním pérováním, se kterými se český tým v minulých závodech potýkal.

Na dvacátém místě skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska v Jerezu Karel Abraham. Na rozpálené trati se tým dál potýká s technickými problémy.

Tým AB Motoracing v Jerezu stále řeší problémy, které přinesly komplikace už do závodu v Argentině. V úvodních trénincích zajel Karel Abraham 21. čas. Na nejrychlejšího Jorge Lorenza ovšem ztrácí jen 1,6 vteřiny.